თამაშის ჯილდოები 2020-ის გამარჯვებული ყველა 30 კატეგორიაში, წლის თამაშის ჩათვლით

უპრეცედენტო წელს, მოულოდნელობებით სავსე ვიდეო თამაშების ინდუსტრიაში და მის გარეთ, ჯეფ კიგლი შექმნა ზაფხულის თამაშის ფესტივალი E3– ს შესაცვლელად, სათამაშო განცხადებებით მთელი ზაფხულის განმავლობაში. ახლა კი ის ყოველწლიურად დიდწილად დაბრუნდა თამაშის ჯილდოები .



2020 წელი ისეთი დომინირებული თამაშები იყო, როგორიც დელიკატურად მომხიბვლელი იყო ცხოველთა გადაკვეთა: ახალი ჰორიზონტები , ლამაზი ნოსტალგია Final Fantasy VII რიმეიკი , საკამათო ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II და მყარი ჰადესი . აქ მოცემულია თითოეული კატეგორია. გამარჯვებულები განახლდებიან რეალურ დროში

საუკეთესო ქულა და მუსიკა

  • განწირვა მარადის
  • გამარჯვებული: Final Fantasy VII რიმეიკი
  • ჰადესი
  • Ori and Wisps Wisps
  • ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II

ამ სიმღერას ურტყამს.



საუკეთესო მოქმედება / თავგადასავალი

  • Assassin's Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • ცუშიმას აჩრდილი (Sucker Punch / თქვენ)
  • Marvel's Spider-Man: მაილს მორალესი (Insomniac თამაშები / თქვენ)
  • Ori and Wisps Wisps (მთვარის სტუდიები / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • ვარსკვლავური ომები Jedi: Fallen Order (Respawn / EA)
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II (Naughty Dog / SIE)

საუკეთესო ოჯახი

  • გამარჯვებული: ცხოველთა გადაკვეთა: ახალი ჰორიზონტები (Nintendo)
  • Crash Bandicoot 4: დროა (სათამაშოები ბობისთვის / აქტივიზიისთვის)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
  • Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • ქაღალდის მარიო: ორიგამი მეფე (ინტელექტუალური სისტემები / Nintendo)

საზოგადოების საუკეთესო დახმარება

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • ბედი 2 (ბუნგი)
  • გამარჯვებული: საშემოდგომო ბიჭებო (Mediatonic / Devolver)
  • Fortnite (ეპიკური თამაშები)
  • No Man's Sky (გამარჯობა თამაშები)
  • შეფასება (Riot თამაშები)

'საშემოდგომო ბიჭებს' ჯერ კიდევ აყვავებული საზოგადოება ჰყავს. Devolver Digital

საუკეთესო სადებიუტო თამაში

  • კარიონი (Phobia Game Studio / Devolver)
  • მოკვდავი შელი (ცივი სიმეტრია / Playstack)
  • რაჯი: უძველესი ეპოსი (თავზარდამცემი თამაშები)
  • რიკი (პოლიგონის ხის სახლი / CI თამაშები)
  • გამარჯვებული: ფაზმოფობია (კინეტიკური თამაშები)

საუკეთესო სპორტული თამაში

  • Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Counter-Strike: გლობალური შეტევა (სარქველი)
  • Fortnite (ეპიკური თამაშები)
  • გამარჯვებული: ლეგენდების ლიგა (Riot თამაშები)
  • შეფასება (Riot თამაშები)

საუკეთესო სპორტული მწვრთნელი

  • გამარჯვებული: დენი 'ზონიკი' სორენსენი (CS: GO)
  • Dae-Hee 'Crusty' Park (OWL)
  • ფაბიან 'გრაბზ' ლოჰმანი (LOL)
  • ლი 'ზეფა' ჯა-მინ (LOL)
  • Raymond 'Rambo' Lussier (COD)

საუკეთესო სპორტული ღონისძიება

  • BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS: GO)
  • Call of Duty League Championship 2020
  • IEM კატოვიცე 2020 (CS: GO)
  • გამარჯვებული: ლეგენდების ლიგის მსოფლიო ჩემპიონატი 2020 წ
  • Overwatch ლიგის დიდი ფინალები 2020

საუკეთესო სპორტული მასპინძელი

  • გამარჯვებული: Eefje 'Sjokz' Depoortere
  • ალექს 'მანქანა' რიჩარდსონი
  • ალექს 'გოლდენბოი' მენდეზი
  • ჯეიმს 'დაშ' პატერსონი
  • ჯორიენ 'შევერი' ვან დერ ჰეიდენი

საუკეთესო სპორტული გუნდი

  • DAMWON Gaming / ლეგენდების ლიგა
  • დალას იმპერია / Მოვალეობის ძახილი
  • სან-ფრანცისკოს შოკის / Overwatch ლიგა
  • გამარჯვებული: G2 Esports / ლეგენდების ლიგა
  • Team Secret / DOTA2

საუკეთესო სპორტსმენი

  • იან 'კრიმსქსი' პორტერი / Call of Duty
  • გამარჯვებული: Heo 'Showmaker' Su / ლეგენდების ლიგა
  • Kim 'Canyon' Geon-bu / ლეგენდების ლიგა
  • ენტონი 'შოტზი' კუევას-კასტრო / Call of Duty
  • მათიუ 'ZywOo' ჰერბუტი / CS: GO



აბი ფილმში 'The Last of Us Part II.' Naughty Dog

Საუკეთესო შესრულება

  • ეშლი ჯონსონი, როგორც ელის, ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II
  • გამარჯვებული: ლორა ბეილი, როგორც ები, ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II
  • Daisuke Tsuji როგორც Jin Sakai, ცუშიმას აჩრდილი
  • ლოგან კანინგემი ჰადესის როლში, ჰადესი
  • ნაჯი ჯეტერი, როგორც მაილს მორალესი, Marvel's Spider-Man: მაილს მორალესი

საუკეთესო მიმდინარე

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • ბედი 2 (ბუნგი)
  • Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Activision)
  • Fortnite (ეპიკური თამაშები)
  • გამარჯვებული: No Man's Sky (გამარჯობა თამაშები)

საუკეთესო სამხატვრო მიმართულება

  • Final Fantasy VII რიმეიკი
  • გამარჯვებული: ცუშიმას აჩრდილი
  • ჰადესი
  • Ori and Wisps Wisps
  • ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II

საუკეთესო მოქმედება

  • განწირვა მარადის (id Software / Bethesda)
  • გამარჯვებული: ჰადესი (Supergiant თამაშები)
  • ნახევარი ცხოვრება: ალიქსი (სარქველი)
  • Nioh 2 (გუნდი Ninja)
  • გაბრაზების ქუჩები 4 (DotEmu)

საუკეთესო VR / AR

  • სიზმრები (საშუალო მოლეკულა / SIE)
  • გამარჯვებული: ნახევარი ცხოვრება: ალიქსი (სარქველი)
  • Marvel's Iron Man VR (Camoflaj / თქვენ)
  • ვარსკვლავური ომები: ესკადრები (Motive Studios / EA)
  • Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance ინტერაქტიული)

საუკეთესო სპორტული / რბოლა

  • ჭუჭყიანი 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters ბირმინგემი / Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
  • NBA 2K21 (ვიზუალური კონცეფციები / 2K)
  • გამარჯვებული: Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (ვიკარიუსის ხედვები / აქტივიზია)

ყველაზე მოსალოდნელი თამაში

  • გამარჯვებული: მოხუცი ბეჭედი - პროგრამიდან / Bandai Namco
  • ჰალო უსასრულო - 343 / Xbox თამაშის სტუდიები
  • ჰორიზონტმა აკრძალა დასავლეთი - პარტიზანული თამაშები / SIE
  • ომის ღმერთი: რაგნაროკი - ის სანტა მონიკა / მან
  • რეზიდენტი ბოროტი სოფელი - კაპკომი
  • ლეგენდა ზელდას შესახებ: ველური ბუნება გაგრძელებაა - Nintendo

საუკეთესო თხრობა

  • 13 სენტინელი: აეგის რიმი
  • Final Fantasy VII რიმეიკი
  • ცუშიმას აჩრდილი
  • ჰადესი
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II

თამაშები გავლენისთვის

  • თუ ნაპოვნია ... (DREAMFEEL / Annapurna Interactive)
  • Kentucky Route Zero: სატელევიზიო გამოცემა (მუყაო კომპიუტერი / Annapurna Interactive)
  • სულითმცოდნე (Thunder Lotus თამაშები)
  • გამარჯვებული: Მითხარი რატომ (Dontnod Entertainment / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • დროის ყველაზე ბნელი გზით (Paintbucket თამაშები)

საუკეთესო მულტიპლეერი

  • ცხოველთა გადაკვეთა: ახალი ჰორიზონტები (Nintendo)
  • გამარჯვებული: ჩვენს შორის (InnerSloth)
  • Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • შეფასება (Riot თამაშები)

საუკეთესო ინდი თამაში

  • კარიონი
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • გამარჯვებული: ჰადესი
  • სპელუნკი 2
  • სულითმცოდნე

საუკეთესო აუდიო დიზაინი

  • განწირვა მარადის (id Software / Bethesda)
  • ნახევარი ცხოვრება: ალიქსი (სარქველი)
  • ცუშიმას აჩრდილი (Sucker Punch / თქვენ)
  • Resident Evil 3 (კაპკომი)
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II (Naughty Dog / SIE)

საუკეთესო როლური თამაში

  • გამარჯვებული: Final Fantasy VII რიმეიკი
  • გენშინის ზემოქმედება
  • პიროვნება 5 სამეფო
  • უდაბნო 3
  • იაკუზა: დრაკონის მსგავსად

Cloud და Sephiroth შეხვდნენ 'Final Fantasy VII Remake'. მოედანზე Enix

საუკეთესო სიმ / სტრატეგია

  • ჯვაროსანთა მეფეთა III (პარადოქსის განვითარების სტუდია / პარადოქსი)
  • დესპერადოს III (Mimimi თამაშები / THQN)
  • გადაცემათა ტაქტიკა (Splash Damage / კოალიცია / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • გამარჯვებული: Microsoft Flight Simulator (Asobo / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K)

საუკეთესო ბრძოლა

  • Granblue Fantasy: Versus (Arc სისტემის სამუშაოები / Cygames)
  • გამარჯვებული: Mortal Kombat 11 / Ultimate (NetherRealm Studios / მსოფლიო ბანკის თამაშები)
  • Street Fighter V: Champion Edition (Dimps / Capcom)
  • One-Punch Man: გმირი, რომელიც არავინ იცის (Spike Chunsoft / Bandai-Namco)
  • ღამით დაბადება Exe: გვიან (cl-r) (ფრანგული პურის / რკალის სისტემის სამუშაოები)

ინოვაცია ხელმისაწვდომობაში

  • Assassin's Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • დასაბუთებული (Obsidian / Xbox თამაშის სტუდიები)
  • HyperDot (ტომის თამაშები)
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II (Naughty Dog / SIE)
  • Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

საუკეთესო მობილური თამაში

  • გამარჯვებული: ჩვენს შორის
  • Call of Duty Mobile
  • გენშინის ზემოქმედება
  • ლეგენდები რუნტერას შესახებ
  • Pokemon კაფე მიქსი

წლის შინაარსის შემქმნელი, წარმოადგინა Adobe

  • ალანა პირსი
  • NickMercs
  • TimtheTatman
  • ჯეი ენ ლოპესი
  • გამარჯვებული: ვალკირა

საუკეთესო თამაშის მიმართულება

  • Final Fantasy VII რიმეიკი
  • ცუშიმას აჩრდილი
  • ჰადესი
  • ნახევარი ცხოვრება: ალიქსი
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II

წლის თამაში

  • განწირვა მარადის
  • Final Fantasy VII რიმეიკი
  • ცუშიმას აჩრდილი
  • ჰადესი
  • ცხოველთა გადაკვეთა: ახალი ჰორიზონტები
  • გამარჯვებული: ბოლო ჩვენგანი ნაწილი II